dělící čára

Drbeme o dietách

Přidejte svůj názor na konkrétní zdravotní nebo redukční dietu, cvičení či pohybovou aktivitu do naší drbárny.

Poslední komentáře ...

>> Vstoupit do drbárny

Břišní tance, vyhledávaná pohybová aktivita


Orientální břišní tance můžete znát také pod názvem "belly dance". Zabrousíte-li trochu do historie, tak břišní tance jsou nejstarší taneční formou, byly tu již mnoho let př.n.l. a v té době se břišnímu tanci říkalo porodní tanec, nebo-li "tanec rodiček" někde "tanec života". Těhotné ženy se tomuto tanci učí nejlépe a již dříve se používal jako tanec rodičky ve střední Africe.

Břišní tance

Ze Středního východu do evropských zemí s břišním tancem přitančili kočovníci, kteří ho šířili dál a dál ...

Co jsou břišní tance a co ženám přinášejí ??


Je známo, že každý folklór, ať už u náš nebo kterýkoliv na světě, má svůj charakteristický tanec, jenž zdůrazňuje krásu ženy ("boky ženy"). Břišní tance patří v dnešní době mezi nejznámější a dá se dokonce tvrdit, že i mezi nejpopulárnější tance tohoto druhu na celém světě.

Břišní tance zaznamenávají v poslední době značnou popularitu a získávají čím dál větší oblibu u mnoha žen a dívek, pro které se stávají vyhledávanou pohybovou aktivitou.

Pokud patříte mezi ty, jenž se nebojí vyzkoušet něco nového, tak břišní tanec je pro vás to pravé, neboť při břišních tancích se fantazii meze nekladou.

Břišní tance vás donutí se tanci přímo otevřít a plně se odevzdat pohybu (vyjadřuje myšlenky, pocity, náladu i vaši povahu). První věc, kterou je třeba se při břišních tancích naučit, je izolování vašich pohybů, což znamená učit se každý pohyb zvlášť (hlava, ruce, trup, boky).

Je velice zajímavé, že některé z pohybů jsou přímo shodné s rehabilitačními cviky, například cviky na uvolnění páteře (správné držení těla - bederní páteře, které má často za příčinu bolesti zad). Pohyby i kroky se postupně propojují a postupem času vzniká smyslný a přirozený tanec (vaše pohyby jsou hravé a uvolněné, zkrátka improvizujete).

U břišních tanců nezáleží na tom, zda tančíte na rychlou, či pomalou hudbu - hudbu si většinou volíte podle vlastní nálady, neboť ta tanec ovlivňuje nejvíce.

Důležitou součástí břišních tanců jsou také kostýmy výrazných barev (zelenkavé, červené, růžové) a příslušné doplňky (náramky, náhrdelníky, závoje, šátky ), s širokými pohodlnými sukněmi (můžete také tančit v tureckých, či perských kalhotách) a na nohy stačí silné ponožky (v dávných dobách ženy tančily bosé, protože se cítily více spojené se zemí "matkou přírodou"). Instruktoři doporučují začátečníkům obtažená trička, neboť tak vás mohou lépe upozornit na chyby, které při tanci děláte.

Pokud se protančíte až do kurzů pro pokročilé, tak zde se již tančí v pestrobarevných kostýmech (zdobené podprsenky a sukýnky s penízky), které doplňují dlouhé vlasy tanečnice, pokud nejste nositelkou dlouhých vlasů, můžete použít roztomilé pokrývky hlavy. Řecké ženy, dříve tančící na tržnicích, bývaly na bocích ovázány šátky, drobné mince, které dostávaly od diváku si našívaly na šátky, odtud se převzaly pro břišní tance šátky s penízky.

V břišních tancích často ženy objevují svoji vnitřní krásu (krásný je ten, kdo se tak cítí), odvahu (nebojí se obléci odvážněji a barevněji), uspokojující pocit z tance (smyslnost těla a svoboda duše).

Břišní tance a jejich přínos pro těhotné ženy


 • krouživé pohyby (pozitivní vliv na miminko, které je klidné - kolébání v plodové vodě je pro něj příjemnou masáží)
 • uvolnění kloubního spojení pánve (příprava na porod)

Břišní tance a jejich přínos pro ostatní ženy i ženy po porodu


 • rychlé zformování a zpevnění postavy po porodu
 • pro ženy ve vyšším věku- zpevnění pánevního dna (v období přechodu)
 • vhodný způsob rehabilitace pro osoby po operacích, úrazech, či problémech s pohybovým ústrojím
 • zmírnění trávicích potíží
 • snížení menstruačních obtíží
 • prokrvení všech orgánů
 • rychlejší látková výměna a tím i rychlejší odplavení škodlivin z těla
 • zmírnění bolestí kloubů a páteře
 • uvolnění svalů (bolesti zad, sedavé zaměstnání)
 • příliv pozitivní energie do těla
 • podpora plodnosti (může odstranit bloky neplodnosti)
 • zdravý pomalý úbytek tělesné hmotnosti
 • získání větší fyzické zdatnosti
 • prevence před vznikem vysokého cholesterolu v krvi
 • prevence srdečního onemocnění

Pokud s břišními tanci teprve začínáte, mějte trpělivost, pokud vám hned vše nepůjde, jak si představujete. Jistě si později řeknete, že to stálo za to! Břišní tance se vám odvděčí radostí, pocitem uvolnění, jenž budete pociťovat.

Nezapomeňte, že břišní tance jsou určeny opravdu pro všechny věkové skupiny.

Důležité upozornění


Pokud jste těhotná nebo trpíte určitými vážnějšími zdravotními potížemi, vždy se před začátkem návštěv kurzů břišních tanců, poraďte o jejich vhodnosti se svým ošetřujícím lékařem !!!

Břišní tance


mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára