Technologie a materiály pro oblečení - Dry-FIT a Therma-FIT


Technologie Dry-Fit je exkluzivní materiál, zajišťující více pohodlí a pocitu sucha při sportovních aktivitách. Tento materiál napomáhá zachování suchého pocitu, odvádí vlhkost (pot) z povrchu těla, nelepí se na tělo.

Výsledného efektu je docíleno nenapodobitelnou originální kombinací vodu odpuzujících (hydrofobních) a vodu přitahujících (hydrofilních) vrstev. Materiál je stoprocentně prodyšný.

Vlhkost, která se vytváří na povrchu těla, prochází první vrstvou, která vlhkost neabsorbuje ani nezadržuje. Naopak vlhkost předává do druhé vrstvy. Druhá vrstva vlhkost rozptyluje a rozprostírá ji, aby se rychleji vypařila.

Kromě skvělých vlastností při odvádění vlhkosti se sportovní oblečení Dry-Fit vyznačuje i odolností vůči větru, pružností a stálostí. Oblečení rychle schne a velice dobře se udržuje. Je určeno jako základní vrstva přímo na tělo nebo jako vrstva pod svrchní oděv.

Technologie Therma-FIT představuje velmi hebký materiál z mikrovlákna, který vyniká velmi nízkou hmotností a tenkostí. Tím, že tělu nepřidává na objemu, nijak sportovce nezatěžuje. Vícevrstvá struktura mikroskopických vláken vytváří miniaturní vzduchové kapsy, které chrání tělo před vniknutím studeného vzduchu a udržují teplý vzduch uvnitř. Přesto však může pokožka dýchat a odvádět pot.

Díky tepelné izolaci mohou sportovci trénovat i v chladném a větrném počasí.

Oblečení Therma-FIT se doporučuje nosit jako druhou vrstvu, první vrstvou by měl být materiál Dry-FIT. Za deštivého a studeného počasí se doporučuje pro dokonalou ochranu nosit jako třetí vrstvu oblečení s ochrannou proti větru a dešti Storm-FIT nebo Gore-TEX.