Výběr porodnice


Většina těhotných žen zjišťuje již od začátku II. Trimestru veškeré informace ohledně porodnic ve svém okolí (kompletní přehled porodnic v ČR).

Budoucí rodičky zajímá, co která porodnice nabízí, např.:


  • jaké má předporodní přípravné kurzy a cvičení
  • kolik osob může rodičku k porodu doprovázet
  • jak vypadají přípravné porodní sály
  • zda je možný porod do vody
  • zda je možný odběr pupečníkové krve
  • jak velké a čím jsou zařízeny pokoje pro šestinedělky, zda mají vlastní sociální prostory, ...
  • zda je možné umístění v nadstandardním pokoji s 24 hodinovým pobytem doprovodu

V dnešní době už neprobíhá porod jako dříve, kdy musela žena po celou dobu porodu ležet na lůžku s nohama nahoře, ale žena si sama může vybrat, v jaké poloze chce rodit. Nabízí se poloha v dřepu, na stoličce, dokonce i ve vaně, atd.

Důležitou roli během porodu představuje psychická pohoda rodičky. Ta se odvíjí hlavně od laskavého přístupu lidí kolem, ať již jde o samotného porodního lékaře, sestry nebo ženě blízkého člověka, jenž ji k porodu doprovází.

Některé maminky se přiklánějí dokonce k porodu doma. Bohužel nikdo dopředu neví, jak se bude porod vyvíjet, jaký problém nastane. Porod doma mohou podstoupit opravdu jen ty ženy, u nichž se předpokládá, že žádné komplikace nenastanou. I tak je tato volba na zvážení!

V nemocnici je každopádně větší jistota, že bude včas poskytnuta potřebná odborná péče. Může totiž dojít např. k omotání děťátka pupeční šňůrou nebo mohou u rodičky slábnout porodní stahy a dítě může uvíznout na půl cestě zaklíněné pouze s hlavičkou venku.

Pro porod doma jsou většinou ženy, jenž:


  • mají vlastní špatné zážitky z prvního porodu
  • slyšely jen negativní hodnocení na porodnice ve svém okolí

Je pravda, že ve většině porodnic je strava nic moc, ale dnes jsou prakticky všude neomezené návštěvy na oddělení šestinedělí, takže není problém, nechat si donést něco z domova. Na druhou stranu, těch pár dní se to dá vydržet i s nemocniční stravou.

Každá nemocnice je jiná, liší se nejen nabídkou svých služeb, ale i skladbou personálu. Je proto dobré jít se před porodem do nemocnice porozhlédnout, seznámit se s prostředím a všímat si, jak se chová personál, hlavně sestřičky, s kterými budete po porodu v úzkém kontaktu. Usměvavá tvář a vlídný přístup dokáže váš pobyt v nemocnici překvapivě zpříjemnit.

Související odkazy:
Vyhledávání - porodnice
Porodní plán


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru


dívčí kraťasy

dívčí kraťasy
Cena: 60.00


mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára