Slunce a rakovina kůže


obrázek Slunce a rakovina kůže
Většina melanomů se vyvíjí i několik desítek let. Kůže má dobrou paměť, takže spálená kůže v dětství může být důvodem rakoviny kůže až v pozdějším věku. Spálení kůže, které je provázeno puchýřky nebo úplným sloupnutím kůže, zvyšuje riziko onemocnění melanomem.

S ochranou pokožky je proto nutné začít již od narození, děti mladší než jeden rok by neměly být přímému slunci v žádném případě vystavovány.

Pokud se chystáte s dětmi na dovolenou k moři, je vhodné pro ně zakoupit speciální oblečky s ochranou proti záření UV. Ochráníte tak citlivou dětskou pokožku proti škodlivým slunečním paprskům nejen na suchu, ale v této soupravě kraťásků a trika nebo kombinézce se lze i pohodlně koupat.

Nechráněnou pokožku dětí je nutné mazat přípravky s vysokými UV faktory. Lékaři doporučují SPF 30 a výše. Tyto ochranné emulze a krémy poskytují širokou ochranu před škodlivým UV zářením, ale i před předčasným stárnutím pokožky. Pokožka zůstává hedvábně jemná a pevná. Volbu UV faktoru vždy přizpůsobte podmínkám, v jakých se budete s dětmi pohybovat.

Na trhu jsou k dostání i voděodolné přípravky na opalování se zesílenou ochranou proti UV záření. Většinou obsahují nejen ochranný komplex fotostabilních UVA a UVB filtrů, ale i vitamín E, D-panthenol a beta-karoten .

Pokud na kůži dítěte zpozorujete růžové skvrnky, vyvýšené bouličky nebo měnící se mateřská znaménka, navštivte raději co nejdříve odborného lékaře.

Související odkazy:
Slunce a nebezpečné opalování
Vitamín D (cholekalciferol, ergokalciferol)

obrázek Slunce a rakovina kůže


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára