Kočárky pro panenky


obrázek Kočárky pro panenky
Každé dítě se snaží napodobovat chování dospělých lidí. Zároveň se učí chápat, co takový projev dospělého člověka znamená. Tímto způsobem se připravuje na svou budoucí úlohu v životě.

Právě kočárek na panenky je symbolickou hračkou, která je typická pro malé i větší slečny. Každé děvčátko chce mít nejen stejné oblečení jako maminka, ale chce mít i svoji panenku, kterou bude z lahvičky nebo lžičkou krmit, jako maminka krmí skutečné miminko.

Pro každou holčičku představuje panenka v kočárku živého tvora, s kterým se učí zacházet, o kterého se může starat a zároveň s ním rozmlouvá. Panenka v kočárku je pro holčičky předmětem péče a lásky.

V současné době je na trhu nepřeberné množství krásných kočárků pro panenky, a to od těch nejjednodušších až po věrné kopie skutečných značek kočárků pro miminka.

Při nákupu kočárku pro panenky jsou důležité tyto parametry:


 • Rozměry kočárku dle věku a výšky Vašeho dítěte.
 • Skladnost a dobrou rozložitelnost.
 • Druh koleček, dnes mají kočárky pro panenky kolečka nafukovací nebo kolečka pevná.
 • Snadnost údržby a péče o kočárek, který by měl být omyvatelný, vložka v kočárku vyjímatelná.
 • Hmotnost kočárku.

Výrobci kočárků pro panenky nabízejí čtyři základní druhy kočárků:


 • hluboké
 • sportovní
 • kombinované kočárky
 • golfové hole

Hluboký kočárek pro panenku je určen dívkám od 4 let. Tyto typy kočárků pro panenky nejsou sice moc lehké a skladné, ale holčička s nimi může jezdit opravdu všude, mají většinou i polohovatelnou rukojeť, nafukovací kolečka a spoustu příslušenství.

Sportovní kočárek pro panenku je určen spíše větším slečnám. Dá se použít v jakémkoli terénu, má většinou polohovatelnou rukojeť a více funkcí než ostatní kočárky, např. odepínací střecha, polohování zad atd.

Kombinované kočárky pro panenky jsou propojením hlubokého typu a sportovního typu kočárku. Kočárky obsahují většinou vloženou tašku na panenku, tašku na potřeby a mají nastavitelnou rukojeť.

Golfové hole jsou nejvhodnější pro ty nejmenší holčičky od 3 let. Jsou lehké, snadno ovladatelné, skladné. Jejich nevýhodou je, že nejsou moc vhodné do terénu, je to spíše městský kočárek.

V současnosti vyráběné kočárky pro panenky jsou dokonalými kopiemi kočárků pro opravdová miminka. Ke každému kočárku náleží i různé množství příslušenství. Může se stát, že prodejce ke kočárku prodává přímo i panenku, nebo je naopak kočárek příslušenstvím ke značkové panence, jako je to např. u panenek Barbie. Při nákupu kočárku si dejte pozor na levné kočárky bez příslušenství.

Mezi příslušenství kočárků patří například:


 • Schopnost regulace zad a nohou.
 • Přenosná taška na panenku, která je vložena v kočárku a umožňuje po vytažení přenášení panenky.
 • Taška na rukojeť, která slouží pro různé oblečky na panenky, lahvičku s mlékem, plenky atd.
 • Nákupní košík pod kočárkem, zde se vejde spousta potřebných věcí, jako deštník, deka apod.
 • Výškově nastavitelná rukojeť je velkou výhodou, neboť děvčátka rostou jako z vody a kočárek tak může růst společně s nimi.


Související odkazy:
Postele nad sebou-palandy
Pitný režim u kojenců a malých dětí

obrázek Kočárky pro panenky


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára