Jak tělo správně připravit na zimu


obrázek Jak tělo správně připravit na zimu
Léto skončilo a je tu podzim. Nastává období, kdy se dny začínají krátit, sluníčko tak často nesvítí a my máme občas pocit, jako by nám docházela energie. Existuje však mnoho možností jak organismus připravit na podzimní a zimní období.

Jelikož jste v létě byly v daleko větším pohybu, než tomu je v chladnějších měsících, je vhodné, přihlásit se hned s koncem léta na nějaké cvičení nebo sportovní aktivity. Nezapomeňte na skutečnost, že tento sport vás musí hlavně bavit!

Abyste se cítily dobře a zároveň i pěkně vypadaly, navštivte kosmetický salon. Vítr a mráz není pro vaši pleť to pravé, je tedy třeba se o ni pravidelně a pečlivě starat, čistit ji a ošetřovat.

Během léta dostaly zabrat i vaše nohy, především paty. Na podzim je zavřete do plné obuvi, čímž se jejich stav může ještě zhoršit. Nelitujte finančních prostředků a navštivte dobrou pedikérku. Pravidelnou údržbu potom již zvládnete samy.

Tukovým zásobám, které má tělo tendenci vytvářet během zimních měsíců, předcházejte zdravějším a lehčím jídelníčkem.

Velice důležitou roli hraje nejen změna ve stravování a cvičení, ale také očistná kúra. Obecně platí, že čím je kúra intenzivnější, tím musí být i kratší. Jinak by mohlo dojít k poškození zdraví. Při kúře dochází k pročištění organismu, a to až na úrovni buněk. Existuje celá řada různých očistných kůr. K častým patří různé diety, při kterých se využívá jen jedna nebo pouze malá skupinka potravin. Dochází tak k nárazovému očištění. Tyto kúry by měly trvat maximálně od 1do 3 dnů.

Mezi očistné diety může zařadit:


  • Bramborová dieta - jedná se o jednodenní dietu, která odlehčí krevnímu oběhu, zažívání, působí močopudně a podpoří látkovou výměnu. 1-1,5 kg brambor uvařte ve slupce a rozdělte do pěti až sedmi denních jídel.
  • Dieta s čerstvým ovocem - tato dieta se doporučuje lidem, kteří nemají potíže při konzumaci syrového ovoce. 400 g jablek, 700g hrušek a 400 g banánů rozdělte do pěti až sedmi jídel. Banán působí velice dobře na tlusté střevo. Můžete přidat i vlašské ořechy. 6 ks vlašských ořechů do těla dodá dostatečné množství nenasycených mastných kyselin, vitamín B1, B6 a E.
  • Mrkvová dieta - velice dobře působí na žaludeční záněty a střevní sliznici. Během této diety konzumujte během dne 1-1,5 kg nastrouhané nebo uvařené mrkve s malým množstvím oleje, smetany nebo mléka.
  • Rýžová dieta – chcete-li odlehčit vašemu krevnímu oběhu nebo upravit krevní tlak, zkuste jednou týdně držet rýžovou dietu. Spočívá v tom, že jeden den podáváte 300g celozrnné rýže (váha v suchém stavu), uvařené v nesolené vodě.
  • Dieta se zeleninovými a ovocnými šťávami - šťávy neobsahují žádnou vlákninu, takže dokonale odlehčí zažívacímu ústrojí, krevnímu oběhu a látkové výměně. Dieta spočívá ve vypití 1,5 l neslazené šťávy z ovoce nebo zeleniny během dne, rozdělené do 5 až 7 porcí.

Chcete-li váš organismu pročistit dokonale, je velice vhodné navštívit saunu. Při saunování dochází k posílení regulačních mechanismů a detoxikaci organismu. Utužuje tělo proti nachlazení, posiluje krevní oběh a nervovou soustavu.

Související odkazy:
Třídenní detoxikační dieta
Mrkev

obrázek Jak tělo správně připravit na zimu


mimi bazar dělící čára
mimi bazar dělící čára
těhotenství, porod a rodina
dělící čára
mimi bazar dělící čára
dělící čára

Výběr zboží z dětského bazaru
mimi bazar dělící čára
Naše porodnice
přehled porodnic v ČR, zajímavé články o těhotenství a porodu (úplný popis těhotenství týden po týdnu), seznamka pro maminky a těhotné ženy.

Naše antikoncepce
přehled všech druhů a metod antikoncepce - přirozené a hormonální metody, kondomy, nitroděložní tělíska, atd.

Radůzy recepty

Pěkný den - navigátor pro aktivní rodiny s malými dětmi

Outdoorové oblečení pro děti
mimi bazar dělící čára